Наша історія

“В тебе є хтось, хто розуміється на орнаменті?” — запитав мене брат восени 2014 року. Він розповів про ідею зробити арафатку, але з українським малюнком.

“Зрозумій, людям подобається вишиванка, подобається український орнамент, але вони не хочуть кожен день носити вишиванку. Так роблять тільки політики популісти”.

Мені сподобалась ідея, і ми розпочали роботу.


Ескіз “арафатки-по-українськи”, ми розробляли спираючись на інформацію з книжок та старих фотографій. Але для того, щоб переконатись, що ми йдемо у вірному напрямку нам потрібна була консультація спеціаліста. Ми звернулись до Ольги Костюченко, яка живе вишивкою, і досконало володіє цією майстерністю.

Висновок спеціаліста був позитивний. Вона підтвердила наш вірний напрямок руху. Оля розклала по поличкам кожен елемент орнаменту, його значення.

Хрест – знак Сонця і вогню, жіночого і чоловічого, оберіг від темних сил. Ромб – символ плодючості і т.д.

Історія Нашої Намитки

Назва

Ми замислились над тим, як назвати наш продукт. І знову звернулись до книжок та старих журналів. На цей раз шукали будь-які згадки про український костюм. За задумом було створення виробу однаково прийнятного для чоловіків і жінок.

Дуже сподобалось слово «намітка» – стародавній традиційний жіночій головний убір. Звернулись і до етимології слова «намисто» (галльське «пов’язка на шию»). Але наша «арафатка» вже не старовинна, вона сучасна, для чоловіків і жінок. Ми поєднали їх в «Намитка». Тепер була назва!

Через деякий час ми зробили першу партію Намиток.

Намитка Беж-Червоный

Хто ми нині

Олександр Сирмолотов і Олена Мурза, брат і сестра, а також наші сім’ї, які підтримували і допомагали.

Спочатку Намитка була тільки в Facebook, пізніше з’явився сайт www.namytka.com

Наразі Намитка виконана в п’яти кольорах, орнамент на всіх однаковий.

Склад – 100% бавовна.
Намитка має якості тактичної хустки: в негоду – зігріє, в жару – захистить від сонця, стане фільтром для води, перев’язкою…
З кожним днем наші покупці відкривають нові аспекти використання намитки. Деякі нові навіть для нас )

Носять її чоловіки і жінки, будь-якого віку, сфери діяльності та інтересів. Користується популярністю і у воїнів АТО.

В 2017 році додали до асортименту поясні сумки-бананки та одяг з натуральних тканин для чоловіків і жінок. Нові вироби мають невеличкі елементи Намитки.

Соціальна складова

Приводів розвивати цей проект було дуже багато. Це і емоційний стан, в якому ми перебували, і зацікавленість в реалізації проекту, і бажання створити щось нове.

Основним був намір фінансово підтримати проект психологічної допомоги потерпілим під час збройного конфлікту – учасникам АТО та їх сімей.

І знову наші амбіційні плани трошки відкорегувалися – бажання придбати магнітно-резонансний стимулятор для апаратного лікування, посунули поточні витрати на консультаційну і медикаментозну допомогу.

Ми не зупиняємось. Щиро сподіваємося, що Намитка стане елементом повсякденного одягу багатьох українців.

Вже зараз неймовірно приємно чути теплі відгуки про наш теплий продукт.