Наша історія

“В тебе є хтось, хто розуміється на орнаменті?” — запитав мене брат восени 2014 року. Він розповів про ідею зробити арафатку, але з українським малюнком.

“Зрозумій, людям подобається вишиванка, подобається український орнамент, але вони не хочуть кожен день носити вишиванку. Так роблять тільки політики популісти”.

Мені сподобалась ідея, і ми розпочали роботу.


Ескіз “арафатки-по-українськи”, ми розробляли спираючись на інформацію з книжок та старих фотографій. Але для того, щоб переконатись, що ми йдемо у вірному напрямку нам потрібна була консультація спеціаліста. Ми звернулись до Ольги Костюченко, яка живе вишивкою, і досконало володіє цією майстерністю.

Висновок спеціаліста був позитивний. Вона підтвердила наш вірний напрямок руху. Оля розклала по поличкам кожен елемент орнаменту, його значення.

Хрест – знак Сонця і вогню, жіночого і чоловічого, оберіг від темних сил. Ромб – символ плодючості і т.д.

Історія Нашої Намитки

Тож

Виробництво. Ми хотіли створити український продукт для українців в Україні. На жаль, в Україні ми не знайшли підприємства, яке б відповідало нашим вимогам: відтворити малюнок один до одного, ручна робота, плетіння і натуральні матеріали. Ми розширили географію пошуку і почали спілкуватись з підприємствами Пакистану, Індії, Китаю. Адже для того, щоб бути схожим по духу на українця не обов’язково бути українцем по крові.

Після тривалих переговорів ми розмістили замовлення зразків на двох підприємствах Індії де, через місяць їх і виготовили. Виконання було ідеальним: плетіння, фарбування, відповідність орнаменту макету. Отримавши готові вироби ми зібрали фокус-групу зі своїх знайомих і вирішили внести деякі правки. І знову все спочатку – виготовлення зразків, очікування.

Бажання створити все ідеально змусило нас змінити плани. Отримання хусток перенеслось з весни на осінь 2015 року. Нові зразки повістю відповідали нашим очікуванням, та пройшли сурову комісію наших друзів. Ми замовили партію.

Вибір назви. Поки в Індії на ручних верстатах виготовляли «арафатки-по-українськи», ми в Україні замислились над тим, як назвати наш продукт.
І знову звернулись до книжок та старих журналів. На цей раз шукали будь-які згадки про український костюм. За задумом було створення виробу однаково прийнятного для чоловіків і жінок.

Намитка Беж-Червоный

Дуже сподобалось слово «намітка» – стародавній традиційний жіночій головний убір. Звернулись і до етимології слова «намисто» (галльське «пов’язка на шию»). Але наша «арафатка» вже не старовинна, вона сучасна, для чоловіків і жінок. Ми поєднали їх в «Намитка». Тепер була назва!

Через де-який час ми отримали перші партії Намиток.

Хто ми нині

Олександр Сирмолотов і Олена Мурза, брат і сестра, а також наші сім’ї, які підтримували і допомагали.

Спочатку Намитка була тільки в Facebook, пізніше з’явився сайт www.namytka.com

Наразі Намитка виконана в п’яти кольорах, орнамент на всіх однаковий.

Склад – 100% бавовна.
Намитка має якості тактичної хустки: в негоду – зігріє, в жару – захистить від сонця, стане фільтром для води, перев’язкою…
З кожним днем наші покупці відкривають нові аспекти використання намитки. Деякі нові навіть для нас )

Носять її чоловіки і жінки, будь-якого віку, сфери діяльності та інтересів. Користується популярністю і у воїнів АТО.

В 2017 році додали до асортименту поясні сумки-бананки та одяг з натуральних тканин для чоловіків і жінок. Нові вироби мають невеличкі елементи Намитки.

Соціальна складова

Приводів розвивати цей проект було дуже багато. Це і емоційний стан, в якому ми перебували, і зацікавленість в реалізації проекту, і бажання створити щось нове.

Основним був намір фінансово підтримати проект психологічної допомоги потерпілим під час збройного конфлікту – учасникам АТО та їх сімей.

І знову наші амбіційні плани трошки відкорегувалися – бажання придбати магнітно-резонансний стимулятор для апаратного лікування, посунули поточні витрати на консультаційну і медикаментозну допомогу.

Ми не зупиняємось. Щиро сподіваємося, що Намитка стане елементом повсякденного одягу багатьох українців.

Вже зараз неймовірно приємно чути теплі відгуки про наш теплий продукт.